Dorostenci se v nohejbalové lize zatím zahřívají

Dorostencům před prvním utkáním ligovým utkáním vše hrálo do karet. Dobré umístění na dosavadních turnajích Poháru ČNS a kvalitní předváděné výkony. Navíc proti nim stál soupeř, který ještě nehrál na antuce.

Zásadní pro vývoj celého utkání byl hned první zápas dvojic, kdy naše první dvojice nezvládla porazit slabší dvojici hostů. Navíc jsme soupeřům vítězství trestuhodně darovali (při vedení 9:6 jsme zkazili 4 vlastní útoky za sebou). Zlomovým zápasem pak byl singl, v němž sice oba dva hráči hráli hluboko pod své možnosti, ve třetím setu ale přece jen více klidu prokázal Kábrt a zajistil pro svůj tým důležitý bod. Na naše botasky se při průběžném zápasovém stavu 1:3 nalepila nervozita, soupeřům naopak narostla křídla. V následujících zápasech jsme již nedokázali vybřednout z herní krize, do níž jsme se dostali sami již na konci prvního setu první dvojice. Smutné je, že všech šest setů, v nichž bylo skóre 9:9, vyhráli hosté.

Výsledek prvního utkání sezóny je pro nás pochopitelně zklamáním. Ještě větším zklamáním je však předvedená hra. Takové množství zkažených útoků se mnohdy nevidí ani v okrese. Zbečník má hru postavenou na individualitách, což se dnes opět potvrdilo. Především Tomáš Zelba měl svůj den a ostatní hráče převyšoval. Nyní nás čeká těžké utkání v Modřicích, kde se budeme muset prezentovat naprosto odlišnou hrou.