HISTORICKÁ KOLA

Smutnou zprávu jsme se dověděli včera! Bratr Karel Spitzer nálhle zemřel 13.7.2017, čest jeho památce.

IVCA 2017- KARLSRUHE

Od 24.5. do 28.5. 2017 se konal mezinárodní sraz historických kol na zámku v Karlsruhe, věnovaný památce vynálezce dresiny Karlu von Dreisovi. Bylo tomu 200 let, co poprvé vyjela dresina ( celodřevěné kolo poháněné odrážením se). Akce se účastnilo 370 cyklistů z dvacetičtyř států světa např. ( Rusko, Kanada, Itálie, Indonésie, Japonsko, Dánsko, Francie). V takovém počtu se nedají pořádat závody na plášťových kolech, proto se jely závody pouze na originálech vysokých kol a dresín. Z naší skupiny závodila děvčata Renata Valentová a Květa Spitzerová v COUNTRY jízdě na 80 km a Jiří Valenta v jízdě na vysokém kole na 100 km.

 

Historická kola na mistrovství světa ve Švédsku

Mistrovství světa hostilo v květnu 2015 švédské město SÖLVESBORG. Zúčastnilo se ho necelé dvě stovky účastníků na historických kolech. Tito účastníci přijeli z 25 států světa. Česká republika měla zastoupení asi 30-ti startujících. Z Holic se zúčastnili Jiří Valenta – replika vysokého kola, Renata Valentová – plášťové kolo, dále Karel Spitzer – plášťové kolo + dresína (celodřevěné odrážecí kolo), Květoslava Spitzerová – plášťové kolo.

Paní Spitzerová minulý rok obsadila 2. místo na anglickou míli v Maďarsku a v letošním roce ujela všem soupeřkám a umístila se na 1. místě.
Jela se také vytrvalostní jízda bez měření času. Tady byla možnost výběru trati od 20 do 100 mil (30-160 km).  Jiří Valenta si vybral trať na 160 km, Květoslava Spitzerová na 120 km, Renata Valentová a Karel Spitzer na 80 km.

Počasí našim sokolům přálo. Bylo slunečno a vál čerstvý vítr od moře. Celá výprava se vrátila spokojená, protože v rámci závodů nedošlo k žádnému úrazu ani defektu.

Mistrovství světa v roce 2016 bude pořádat Moskva.